Koszule i Koszulki

Posted date:


Podstawowym elementem wyposażenia męskiej szafy jest klasyczna koszula. To znak rozpoznawczy, który zrobił fenomenalną karierę w modzie męskiej. Od lat była przywilejem wyłącznie dla mężczyzn. Przez epoki poddawana była niezliczonym zmianom, ponieważ początkowo była skrzętnie ukrywaną przed światem. Ewolucji ulegała także jej długość. Dla mniej zamożnych była zwykłym ubiorem codziennym. Koszule wykonywane były z naturalnych materiałów. Minęło sporo czasu zanim okrzyknięto je kwintesencją elegancji. W drodze ewolucji stały się pierwszą warstwą ubioru, która mogła być bardziej widoczna i ozdobna. Ówczesne koszule posiadały mnóstwo ozdób oraz falbany. Często były zdobione barokowymi kołnierzami. Z biegiem lat stawiano jednak na umiar w ubiorze. Zaczęły upowszechniać się bardziej stonowane materiały, które wyparły błyszczące jedwabie i satyny.
Znana nam dziś koszula stała się powszechna także dzięki wynalezieniu krochmalu. Funkcjonalności dodały jej sztywne kołnierzyki oraz zapięcia na guziki. Koszule, zwłaszcza w śnieżnobiałej bieli są kwintesencją największej elegancji. Współczesne modele posiadają sztywny kołnierzyk oraz zapięcia na guziki. Niektórzy mogą twierdzić, że biała koszula to banał. Nic bardziej mylnego. Oryginalnego charakteru dodają jej kołnierzyki w kształtach dopasowanych do owalu męskiej twarzy. Najbardziej pasujące do muchy są kołnierzyki półwłoskie, a te charakteryzujące się najwyższym stopniem formalności to kołnierzyki łamane. Należy zestawiać je z koszulami do smokingów i fraków. W stylu biznesowym świetnie sprawdzają się kołnierzyki typu button down. Mniej popularne, ale niezwykle intrygujące są kołnierzyki ze stójką, które należy nosić bez krawatu.
Spójrzmy także na szeroki przekrój modeli męskich koszul. Uniwersalna i wygodna koszula powinna być drugą skórą i nie powinna krępować ruchów. Należy wybierać najwyższej jakości materiały naturalne, które posłużą wiele lat. Panowie o nietypowych sylwetkach z pewnością docenią mocniej elastyczne włókna. Wyróżniamy m.in. niezwykle lubiane kroje super slim. Węższe koszule są hitem, ponieważ podkreślają męską sylwetkę nadając jej lekkości. Kluczową rolę odgrywają używane tkaniny. Tutaj wybór jest wręcz nieograniczony. Z łatwością można wybrać kolorowe kratki lub bardziej subtelne wzory w kropki. Zależnie od gustu możemy stawiać na mniej lub bardziej wyraźną teksturę materiału. Jesienią warto zainteresować się grubszymi, sportowymi koszulami, które razem z kołnierzykiem typu button down stanowią świetną bazę do weekendowej stylizacji.
Wielu Panów z pewnością może zapytać jaka koszula będzie tą najbardziej elegancką. Najważniejsze są: materiał, kolor, krój i kołnierzyk. W ofercie marki panowie znajdą szeroki wybór eleganckich męskich koszul. Białe i błękitne modele znajdą zastosowanie w zestawach biurowych. Fanów oryginalnego wyglądu z pewnością zachwycą wzory kwiatowe. Dzięki wysokim jakościowo tkaninom nasi klienci z pewnością stworzą ciekawe zestawy na rozmaite okazje.